خیار معجزه پوست صورت

خیار معجزه پوست صورت

حتما تاکنون از مزایای خیار برای پوست شنیده اید . خیار یکی از مفید ترین گیاهان برای پوست به شمار می رود .

این میوه های سبز رنگ که مزه بسیار دلنشینی نیز دارند . در زیر با برخی از خواص خیار برای پوست آشنا خواهیم شد .

احیا کننده پوست :

خیار سبب ترمیم بافت های آسیب دیده و احیای پوست می شود .
بدین منظور شما یک چهارم از خیار را با ۱ قاشق چای خوری ماست و ۱ قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا و ۱ قاشق غذاخوری عسل و یک دوم قاشق چای خوری آب لیمو را با هم مخلوط کنید .
این مواد را درون مخلوط کن بریزید . آنگاه به صورت یک لایه نازک روی پوست صورت قرار دهید . پس از ۵ دقیقه یک بار لایه دیگر قرار دهید . بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید . پس از آن صورت خود جهت بستن منافذ صورت ، با آب سرد بشویید .

برنزه شدن پوست :

این میوه یک قابض ملایم است که برای برنزه شدن بسیار مفید می باشد .
بدین منظور این میوه را رنده کنید . آب این میوه را بگیرید . به آرامی به کمک یک لیف حمام صورت خود را با آب خیار شستشو دهید . پس از آن به راحتی صورت خود را بشویید .

از بین بردن پف زیر چشم :

این میوه یک کمک رسان بسیار قوی برای رفع پف چشم شما است .
بدین منظور خیار را خرد کنید . خیار های خرد شده را زیر چشم و دور چشم قرار دهید . تا هر زمانی که تمایل دارید می توانید اجازه دهید روی پوستتان باقی بماند .
اسید اسکوربیک و اسید کافئیک موجود در خیار سبب کاهش تورم و پف کردگی می شود . خیار علاوه بر کاهش پف موجب استراحت چشمان شما نیز می شود .

تسکین آفتاب سوختگی :

این میوه موجب تسکین پوست و ترمیم آفتاب سوختگی می شود .
بدین منظور خیار را به صورت پوره در آورید . این پوره را روی مناطق آسیب دیده پوست خود قرار دهید . اجازه دهید تا هر مدت که دوست دارید ، روی پوستتان باقی بماند .

 

خواص خیار

جوانسازی پوست :

این میوه سبب جوانی و شادابی پوست صورت شما می شود .
بدین منظور آب خیار را با آب لیمو مخلوط کنید . این مخلوط را مانند یک ماسک روی پوست صورت خود بزنید . اجازه دهید مدتی روی پوستتان باقی بماند . سپس صورت خود را بشویید و با یک حوله مرطوب خشک کنید .
این ماسک یک قابض بوده و حاوی مقدار زیادی آب است . از این رو سبب شفافیت و جوانی پوستتان می شود .

درمان منافذ باز :

از این میوه برای درمان منافذ باز و کاهش حرارت می توانید استفاده کنید .
بدین منظور کافی است ، آب خیار را با سرکه سیب ، تفاله گوجه فرنگی و ژل صبر زرد مخلوط کنید . این مخلوط را روی پوست خود قرار دهید و پس از مدتی بشویید .
همچنین به جای صبر زرد می توانید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید .

رفع سلولیت :

این میوه برای رفع سلولیت موجود در ران پا بسیار مفید است . آب این میوه شامل مواد شیمیایی گیاهی است ، که در تولید کلاژن ، پروتئین فیبر مانند کمک می کند که مسئول کشش پوست و حذف سلولیت است .
بدین منظور کافی است ، آـب خیار را با قهوه و۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید . این مخلوط را در یک پارچه کتانی ریخته و روی محل قرار دهید . پس از ۳۰ دقیقه محل را شستشو دهید .

رفع تیرگی دور چشم :

با استفاده از این میوه می توانید سیاهی دور چشم خود را از بین ببرید . آنتی اکسیدان و سیلیس های موجود در این میوه سبب رفع تیرگی دور چشم می شود .
بدین منظور کافی است یک خیار حلقه حلقه کنید . پنبه ای را گلوله کرده و به آن آغشته کنید . آنگاه این پنبه را به اطراف چشم خود بزنید . بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را شستشو دهید .

این موارد تنها بخشی از خواص خیار برای پوست است .  دقت داشته باشید هنگامی از این میوه و یا دیگر گیاهان و مواد گفته شده استفاده کنید که اطمینان داشته باشید حساسیتی به آن ندارید .


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید