پف چشم

درمان پف چشم با ماسک خانگی

برای همه ما اتفاق افتاده که وقتی از خواب بیدار می شویم با چشمانی پف کرده روبرو می شویم . آیا راهی برای درمان سریع پف چشم وجود دارد ؟ آیا راهی برای از بین بردن حلقه های سیاه اطراف چشم وجود دارد ؟

چشم ها مهم ترین بخش از چهره شما را تشکیل می دهند . در این مطلب ما به شما آموزش می دهیم چگونه از پف چشم خلاص شوید .
پف و سیاهی چشم علت های گوناگونی دارد . خیره شدن بیش از حد به رایانه ، قرارگرفتن در معرض نور خورشید ، کارکردن بیش از حد و خستگی و … از علل رایج ایجاد سیاهی و پف چشم می باشد .

شما می توانید به داروخانه یا فروشگاه مراجعه کرده و از انواع کرم ها و ژل هایی که برای این منظور ساخته شده اند استفاده کنید . با این وجود مرجعه به آشپزخانه از رفتن به هر فروشگاهی نزدیک تر است .

خیار یکی از سبزیجات آبی است که دارای مزایای گوناگونی می باشد . این گیاه دارای مقدار زیادی ویتامین B می باشد . بدین منظور شما احتیاج به یک خیار و مخلوط کن دارید .

طرز تهیه :

خیار را به خوبی بشویید . سپس به قطعات ریز خورد کنید . اگر پوست خیار ضخیم است را ریز تر خورد کنید . آنگاه درون مخلوط کن ریخته تا مایعی مانند ژله به دست بیاید .

طرز استفاده :

این مایع را در اطراف چشم قرار داده و مراقب باشید به درون چشم نفوذ نکند .

مزایا :

– موجب تسکین چشمان تحریک شده می شود .
– کاهش التهابات چشم
– خنک شدن پوست اطراف چشم
– قوی تر شدن پوست ازراف چشم
– روشن شدن پوست
– ارزان بودن و راحتی در تهیه
– بدون عوارض

آلوئه ورا نیز خواص مشترکی با خیار دارد . برای عملکرد بهتر می توانید آلوئه ورا را نیز به مخلوط کن اضافه کنید . بدین ترتیب شما ژلی حاوی خیار و آلوئه ورا دارید .

همچنین می توانید عسل و آلوئه ورا را نیز باهم ترکیب کنید .

بهترین زمان برای قرار دادن این ماسک روی چشم قبل از به خواب رفتن است .

گذاشتن نظر