صمغ کندر

صمغ کندر

کندر نوعی شیره می باشد که از درخت کندر تهیه می شود . درخت بزولیا معروف به درخت کندر که صمغ کندر حاصل این درخت می باشد ، صمغ های حاصله دارای ۴ نوع مختلف می باشد که در خواص نیز کمی باهم متفاوت هستند این شیره کاربرد بسیاری در طب سنتی دارد .

کندر شیره ای با طعم گس و تلخی دارد و به صورت خوراکی، موضعی و بخور کاربرد دارد . کندر فواید گوناگونی دارد و در سایز های مختلف و رنگ هی مختلف در بازار موجود است اما گفته می شود بهترین نوع کندر ، کندر سفید رنگ است . زمان برداشت صمغ با کیفیت و غلظت آن رابطه مستقیم دارد . نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که این صمغ حاوی ترکیب‌های مهم ضد سرطانی است . در چین کندر هنوز هم جهت درمان سرطان استفاده می شود . اگر کندر را آتش بزنید دود کمتری وشعله کمتری داشته باشد کمتر ناخالصی دارد .

خواص کندر :

– درمان سرطان
– جلوگیری از خونریزی بینی ؛ استفاده از دود بینی
– تقویت بدن ؛ خوردن کندر به همراه عسل ، ناشتا
– درمان عفونت
– درمان سرطان پروستات ؛ اسید موجود در صمغ کندر موجب از بین رفتن سلول های سرطانی پروستات می شود .
– درمان لوسمی
– درمان سرطان مثانه
– تقویت معده
– تقویت اعصاب
– ادرار آور
– درمان اسهال
– درمان استفراغ
– رفع گرفتگی هنجره
– مصرف جهت زیبایی و هوش جنین ؛ مصرف بیش از حد کندر موجب بیش فعالی کودک می شود . حداکثر به مدت ۱ ماه مصرف شود .
– تنظیم قاعدگی و کاهش قاعدگی ؛ با جویدن کندر خونریزی های شدید کاهش می یابد .

 

 

مضرات کدر :

مصرف بیش از حد کندر موجب سوختن خلط های خون و بلغم همچنین در افراد گرم مزاج موجب ایجاد سردرد می شود . کندر سبب سوزش پشت جناغی ، تهوع ، احساس پری شکم، درد اپیگاستریک، بی اشتهایی و درماتیت نیز می شود . همچنین افراد مبتلا به بیماری گاستریت نیز کندر را با احتیاط مصرف کنند . اگر کندر را روی پوست خود امتحان کنید ممکن است دچار خارش خفیفی شوید .

طرز مصرف کندر :

می توانید کندر را به صورت آدامس مصرف کرده البته کندر کمی تلخ می باشد  .
کندر کوبیده رو می توانید با آب حل کرده و نشتا میل کنید . از کندر همچنین به عنوان خوشبو کننده نیز استفاده می کنند که بدین منظور کندر را با اسپند دانه می سوزانند

 

 

خرید محصول


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید