گریپ فروت

گریپ فروت میوه ای با خواص فراوان

گریپ فروت یکی از میوه بی نظیر است که نسبت به سایر میوه ها بسیار خاص می باشد . این میوه بسیار شبیه پرتقال می باشد اما تفاوت حجمی فاحشی با پرتقال دارد . گفته می شود گریپ فروت حاصل پیوند پرتقال و نارنج می باشد .

این میوه دارای پوسته داخلی ضخیمی می باشد که در برخی سفید و در برخی دیگر سفید مایل به صورتی است . گریپ فروت دارای مزایای ویژه ای می باشد که در زیر به آن اشاره می کنیم .

 

کاهش اشتها :

یکی از جالب ترین خواص گریپ فروت کاهش اشتها می باشد . بدین منظور کافی است تنها گریپ فروت را بو کنید !
بوی این میوه احساس گرسنگی را کاهش می دهد ، که به همین دلیل موجب کاهش وزن می شود . همچنین با میل کردن گریپ فروت به سبب وجود فیبر موجود در آن موجب مهار گرسنگی می شود .

 

درمان آنفولانزا :

تلخی موجود در گریپ فروت که naringin که نامیده می شود ، یک آنتی اکسیدان بسیار قوی محسوب می شود . این آنتی اکسیدان موجب از بین بردن ویروس ها و باکتری های مضر در بدن می شود . از این رو با تقویت سیستم ایمنی بدن موجب درمان آنفولانزا می شود .

 

کاهش تب :

این میوه موجب کاهش سریع تب می شود . آب این میوه به بدن را خنک کرده و تشنگی را نیز رفع می کند . ویتامین C موجود در این میوه همچنین با افزایش تب مبارزه می کند .

 

کاهش خستگی :

این میوه در درمان خستگی سودمند است زیرا می تواند به کاهش خستگی ناشی از کار روزمره یا خسته کننده کمک کند . نوشیدن آب این میوه می تواند راه تازه و خوشمزه ای برای افزایش انرژی باشد .

 

کمک به هضم غذا  و درمان یبوست :

گریپ فروت برای سوء هاضمه مفید است .  این میوه با تسکین گرما و تحریک ایجاد شده در معده موجب هضم راحت تر غذا می شود . همچنین به سبب وجود فیبر ، این میوه حرکت روده را تسهیل می کند و سیستم دفع ادرار را تنظیم می کند.  از این رو گریپ فروت یک میوه فوق العاده برای دستگاه گوارش محسوب می شود .

 

بهبود خواب :

مصرف یک لیوان گریپ فروت قبل از رفتن به رختخواب می تواند خوابی عمیق و آرام را برای شما فراهم کند .

گریپ فروت

کنترل دیابت :

مصرف گریپ فروت می تواند به تنظیم جریان قند در بدن کمک کند و به طور موثر در درمان بیماری کمک کند .

کاهش فشار خون :

این میوه در کاهش فشار بسیار برای افرادی که پرفشاری خون دارند بسیار موثر است .

مضرات :

توجه داشته باشید گریپ فروت ممکن است اختلال داشته باشد . از این رو در صورت مصرف دارو ، با پزشک مشورت کنید . همچنین مصرف این میوه برای افرادی که فشارخون پایین دارند توصیه نمی شود .

گذاشتن نظر