دمنوش سیب

خواص جالب دمنوش سیب

دمنوش سیب نوشیدن یک نوشیدنی بسیار آرامبخش می باشد که دارای مواد مغذی بسیاری نیز می باشد .

دمنوش سیب حاوی تکه های سیب و چای سیاه و برخی از ادویه ها می باشد . زمان آماده سازی این دمنوش نسبت به سایر اندکی بیشتر می باشد . این نوشیدنی در فصل پاییز بسیار می تواند مناسب باشد. از جمله فواید دمنوش سیب شامل افزایش ایمنی، جلوگیری از سرطان، کاهش التهاب و کمک به کاهش وزن و … می باشد.

افزایش سیستم ایمنی :

تحقیقات زیادی در مورد مزایای سیب ها صورت گرفته است. این تحقیقات بیانگر تاثیر سیب بر روی افزایش سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها می باشد . این دمنوش از بیماری پارکینسون نیز جلوگیری می کند.

ضد التهاب :

این دمنوش با دارا بودن ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین ترکیبات ضد التهابی، می تواند باعث تسکین درد مفاصل بیمار شود. دمنوش سیب همچنین می تواند سردرد و درد عضلات را کاهش دهد.

سرطان :

با کایتچین ها، کورستین و سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در دمنوش سیب سبب جلوگیری از سرطان می شود. آنتی اکسیدان ها به خنثی سازی رادیکال های آزاد که باعث استرس اکسیداتیو و افزایش خطر ابتلا به بیماری های مزمن می شوند، کمک می کنند.

سلامت قلب :

این دمنوش حاوی مواد تشکیل دهنده فعالی است که سبب کاهش سطح کلسترول و فشار خون می شود. دمنوش سیب همچنین موجب کاهش خطر ابتلا به آترواسکلروز، حملات قلبی و سکته مغزی می شود.

بینایی :

فلاونوئیدها و سایر مواد مغذی موجود در این چای می تواند به جلوگیری از دژنراسیون ماکولا کمک کند و دید شما را تقویت می شود.

سلامت گوارش :

این نوشیدنی برای سلامت گوارش بسیار مفید می باشد. دمنوش سیب از یبوست نیز جلوگیری می کند.

سلامت استخوان :

این دمنوش حاوی مقادیر زیادی از منیزیم، سدیم، پتاسیم، ویتامین C و سایر مواد تشکیل دهنده اصلی برای ترمیم و ساخت عضلات و استخوان دارد و از خطر ابتلا به پوکی استخوان نیز جلوگیری می کند.

طرز تهیه دمنوش سیب

سیب ها رو پوست گرفته و به قطعات کوچک تقسیم کنید. مقداری آب به جوش آورده و سیب ها را درون آن قرار دهید. سپس میتوانید کیسه های چای را به آن اضافه کنید.اجازه دهید این چای خنک شودو سپس میل کنید.
    

 

گذاشتن نظر