بهترین روغن تقویت کننده مو کدام است

موها بخش بسیار مهمی از زیبایی را تشکیل می دهند .متاسفانه ما به موهای خود توجه نداریم و تا زمانی که دچار بیماری نشود در پی تقویت آن ها نمیرویم .


ساده ترین راه تقویت مو ، استفاده از روغن های تقویت کننده مو طبیعی هستند . این روغن ها موجب رشد ، براق شدن و پرپشت شدن موها می شوند .
در زیر به معرفی برخی از بهترین روغن های تقویت کننده مو می پردازیم .

روغن گندم :

این روغن از بخش مرکزی گندم به دست می آید . این قسمت غنی از روغن و مواد مغذی است . هنگامی که از این روغن برای مو و پوست سر استفاده می کنید، همه مواد مغذیبه مو و پوست سر شما انتقال می یابد . روغن گیاهی گندم فولیکول های مو را تحریک می کند و باعث می شود موهای جدید رشد کنند .همچنین ریشه های مو را تقویت می کند و آنها را قوی تر و انعطاف پذیر تر می کند تادر مقابل آسیب ها مقاوم باشد . روغن گندم هم می تواند به تنهایی استفاده شود، و هم با استفاده از مخلوطی از شیر نارگیل و آلوئه ورا .

روغن اسطوخودوس :

روغن گل های اسطوخودوس برای افرادی که سر پوست خشک و موهای آسیب دیده دارند، بسیار مناسب می باشد. روغن اسطوخودوس به طور ذاتی گرم است . بنابراین هنگامی که پوست خود را با آن ماساژ می دهید، رگ های خونی شما گسترش می یابد . این مسئله موجب مواد مغذی در پوست شما و تغذیه ریشه های مو و بهبود کیفیت کلی موهای شما می شود. این یک درمان ایده آل برای موهای خشک و آسیب دیده است.

روغن بادام :

بادام یکی از غذاهای سالم و در دسترس برای انسان است . اسانس بادام، برای مو و پوست سر بسیار مفید است. روغن بادام دارای هر دو ویتامین E و D می باشد . این ویتامین ها برای بهبود کیفیت و قدرت مو بسیار مناسب هستند. موهای ضعیف ، قوی تر می شوند و بر درخشندگی مو افزوده می شود . ماساژ منظم با اسانس بادام، مخلوط با روغن های دیگر مانند روغن نارگیل، می تواند موجب نتیجه بهتری نیز شود .

روغن بادام

 

روغن جوجوبا :

صدها سال، بومیان آمریکایی از عصاره گیاه جوجوبا برای تقویت موهای خود استفاده کرده اند .  بهترین چیز در مورد این روغن این است که آرایش مولکولی آن بسیار شبیه روغن های طبیعی تولید شده توسط پوست سر انسان است. بنابراین ، روغن جوجوبا برای پوست سر بسیار سریع تر از هر روغن دیگری جذب می شود .  فقط چند قطره از آن را به شامپو خود اضافه کنید و معجزه را به شما نشان خواهد داد .

روغن رزماری :

رزماری به سبب بوی خوش کاربرد بسیاری دارد . اگر با موهای خشک مواجه هستید ، روغن رزماری انتخاب مناسبی است. رزماری با تحریک هایی که ایجاد می کند ، سبب بهبود تغذیه ریشه هایمو می شود . به غیر از تقویت مو ، شما همچنین می توانید برگ های رزماری را در آب دم کرده و از این آب برای شستن موهایتان استفاده کنید. این کار به حفظ رنگ موهای شما کمک می کند . شما همچنین می توانید چند قطره روغن اسانس رزماری را در روغن زیتون اضافه کنید و پوست خود را با آن ماساژ دهید. بدین ترتیب شاهد افزایش رشد و درخشش، کاهش شوره سر، التهاب سر و ریزش مو خواهید بود .

روغن نعناع :

روغن نعناع، ​​بر روی هر قسمت از بدن قرار گیرد موجب تحریک آن قسمت می شود . بنابراین زمانی که شما آن را به پوست سر خود بمالید ، پوست سر نیز تحریک می شود .روغن را با آب کمی ولرم مخلوط کنید دو روی پوست خود بمالید و به مدت یک شب بگذارید .

روغن نعناع

روغن های گفته شده همگی جز بهترین روغن های تقویت کننده مو هستند . برای استفاده از هرکدام می توانید ۱ قطره از آن ها را با روغن نارگیل یا روغن زیتون مخلوط کنید و سپس روی پوست سر و موها ماساژ دهید .

گذاشتن نظر