درمان افسردگی با اسطوخودوس

۱۲ خاصیت جالب اسطوخودوس برای درمان افسردگی که نمی دانید

اسطوخودوس گیاهی نام آشنا می باشد که شاید تا کنون از آن استفاده کرده باشید . استفاده از اسطوخودوس تاریخی بزرگ و گسترده ای دارد . در تمامی کشور ها از این گیاه در طب سنتی استفاده می شود .

اسطوخودوس دارای ۴۰ گونه مخلف است ، از این رو است که شما سنبله های گوناگونی از این گیاه را می بینید . این گیاه خواص بسیاری دارد و مهم ترین خواص های آن ، آرامش بخشی ، تقویت اعصاب و ضد افسردگی بودن آن است . از اسطوخودوس حتی بسیاری محصول آرایشی و بهداشتی ، صابون و شوینده تهیه شده است .

 

افسردگی و اسطوخودوس

 

خاصیت ضد افسردگی اسطوخودوس همواره جالب توجه بوده و امروز می خواهیم ۱۲ چیز درباره این خاصیت را یاد بگیریم .

۱ – رقابت با دارو های شیمیایی

اسطوخودوس بهترین دارو برای درمان افسردگی شما است . استفاده از دارو های شیمیایی دارای عوارض بسیاری می باشد . همچنین این دارو ها چون در دراز مدت تاثیر گذارند فرد را دچار وابستگی می کند .
اسطوخودوس این توانایی را دارد با بزرگ ترین دارو های ضد افسردگی رقابت کند . به نظر شما استفاده از یک گیاه دارویی راحت تر از استفاده از داروهای شیمیایی و به صرفه تر نیست ؟

۲ – خواب

افسردگی می تواند موجب بی خوابی ، بی قراری ، اضطراب و عدم تمرکز شود . مصرف اسطوخودوس با ایجاد احساس آرامش و خواب به از بین بردن عارضه های افسردگی کمک کرده و خوابی آرام را به شما هدیه می کند .

۳ – عزت نفس

در آزمایشات مختلفی از گیاهان دارویی چون اسطوخودوس ، بابونه ، رزماری و اسانس لیمو برای ماساژ استفاده کردند . آنچه که در پایان آزمایش تاثیر شگفت آور اسطوخودوس را روی افرادی که از ماساژ این گیاه استفاده کردند ، مشاهده کردند . بالا رفتن عزت نفس همواره در فرد انگیزه ایجاد کرده و موجب کاهش سطح افسردگی می شود .
تنها کافی است چند قطره از اسانس یا روغن این گیاه را به بدنتان آغشته کنید . این اسانس همچنین برای خانم هایی که درد قاعدگی دارند بسیار مناسب است و موجب کاهش درد آن ها می شود .

۴ – استرس

داشتن حالت هایی چون احساس غرق شدن در زندگی ، تشنج و … موجب ایجاد حالت استرس و اضطراب در فرد می شود . استرس خود از عوامل ایجاد افسردگی می باشد که با کاهش این علایم در فرد ، افسردگی نیز کاهش می یابد .
برای کاهش استرس می توانید از دمنوش گیاه و اسانس آن استفاده کنید . تنها کافی است چند قطره از اسانس گیاه را روی م دست خود بچکانید . استشمام بوی حاصل از این اسانس موجب کاهش استرس در شما می شود . آیا دارویی سراغ دارید که به این سرعت و راحتی استرس شما را کم کند

تذکر : ابتدا یکبار به مقدار کم روی پوست خود امتحان کنید تا از نداشتن حساسیت به اسطوخودوس مطمئن شوید .

۵ – نداشتن تمرکز

افرادی که از عدم علاقه به زندگی رنج می برند معمولا دچار عدم تمرکز کافی در زندگی هستند و این مسئله خود از عوامل ایجاد افسردگی می باشد .
استفاده از اسطوخودوس به کاهش این بی علاقی و ایجاد تمرکز در شما کمک می کند .

۶ – توانایی کنترل احساس

افرادی که از افسردگی رنج می برند معمولا در کنترل احساسات خود تسلطی ندارند . مصرف اسطوخودوس می تواند به شما در بهبود این توانایی کمک کند .

۷ – آرامش بخشی

اسطوخودوس با ایجاد احساس آرامش بخشی در شما به کاهش حس افسردگیتان کمک کرده و موجب بروز احساس خوشایندی در شما می شود .
بدین منظور کافی است چند قطره از روغن یا دم کرده این گیاه را به وان حمام خود بیافزایید . البته نوشیدن دمنوش گیاه نیز بسیار موثر است .

۸ – اضطراب

مصرف اسطوخودوس نیز می تواند به کاهش اضطراب در شما بسیار کمک کند . استفاده از دارو های شیمیایی که دارای عوارض خطرناکی می باشد و موجب وابستگی شما می شود ، راهکار بسیار پر خطری در کاهش استرس شما است .

۹ – تقویت حافظه

اسطوخودوس با تقویت حافظه موجب می شود ، ذهنتان تقویت شود و در نتیجه احساس خوشایندی در شما ایجاد شود .

۱۰ – میگرن

افسردگی موجب سردرد یا میگرن می شود . مصرف اسطوخودوس موجب می شود که از شر این سردرد های مزاحم خلاص شوید .

۱۱ _  ایجاد احساس شادی

 اسطوخودوس خود موجب ایجاد احساس شادی در شما می شود . شاد بودن شما از داشتن احساس های ناخوشایند نجات می دهد .

۱۲ – درمان اختلالات

اسطوخودوس همچنین اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) که می تواند به افسردگی بینجامد را بهبود می بخشد .

 

اسانس اسطوخودوس

حال دریافتید ، اسطوخودوس ، گل هایی بنفش رنگ بسیار زیبا می تواند چقدر به شما کمک کند !!

برای خرید این گیاه فوق العاده می توانید به قسمت فروشگاه وبسایت اسطوخودوس مراجعه و یا روی تصویر زیر کلیک کنید .

 

خرید محصول

گذاشتن نظر